banner44
21 Ekim 2017 Cumartesi

Referandum !

09 Ağustos 2017, 09:21
Referandum !
Osman Kepenek
Yüz yıl öncesine kadar vatan tasavvurumuzun ayrılmaz bir parçası olan nice Türk beldelerinin bugün ‘yabancı toprak’ olarak bilinmesi ıstırapların en büyüğü olsa gerek. Sınırlarımızın yanı başındaki Orta Doğu coğrafyasında yaşanılan hadiselere baktığımızda ise bu ıstırabımız kat be kat artmaktadır. Bilhassa son asırda, Orta Doğu’daki Türk varlığı çok ciddi yara almış, geldiğimiz noktada ise Türk varlığı yok olma tehlikesi ile karşı karşıya bırakılmıştır. Bu sistematik savaş önce zihinlerimizi esir almış, çizilen suni sınırlar zihin dünyamızı da çepeçevre sarmıştır. Dış Türkler ifadesi hızla tahrip edilerek yok edilmiş, Orta Doğu Türkleri yerine bilinçli olarak ‘Türkmen’ ifadesi kullanılmıştır. Batı Trakya’da bulunan Türklere ‘Müslüman Azınlık’ yakıştırması yapılarak Türk adı, Türk’ün bulunduğu her coğrafyada örselenmek istenmiştir.

Irak’ın ABD tarafından işgal edilmesinin ardından senelerdir çeşitli sıkıntılar içerisinde bulunan Irak Türklüğü çok ciddi bir tehdit ile burun buruna kaldı. Her an yanlarında görmek istedikleri, yanlarında göremeseler de, yürekten güvendikleri Türkiye’nin dertlerine derman olmak gibi bir derdinin olmadığını görünce de her şey için artık çok geçti. Irak’ın en büyük şehirlerinde yaşayan, ticareti, finansı, iş dünyasını iyi tanıyan, hem sosyal hayatın her alanında hem de nüfus yoğunluğu bakımından vazgeçilmez olan Irak Türklüğü hızla saf dışı bırakıldı. Türk nüfusunun %90 oranında olduğu birçok şehirde tapu daireleri, nüfus müdürlükleri, hastaneler, çeşitli kamu kuruluşları bir gecede ateşe verilmek suretiyle oluşturulması planlanan sosyal ve siyasi yapının ilk adımları atıldı. Süreç içinde neredeyse yerinden yurdundan edilemeyen Türk kalmadı. Direnenler, ABD destekli çeşitli terör örgütlerinin ‘’insafına’’ terkedildi. Asırlardır Türk şehri olan topraklar ‘’çok uluslu’’ olarak ifade edilmeye başlandı. Bugün ise bu çok ulusluluk yerini bir ‘’Kürt Devletine’’ bırakmaya hazırlanıyor. Eğer ki Eylül ayında yapılacak bu düzmece referandumun sonucunda vatan bildiğimiz topraklarda devlet adı altında teröristlerin paçavraları dalgalanırsa, bilinmelidir ki bu işe sebep olanlar 15 yıldır Türk milletinin menfaatine dair kılını kıpırdatmayan akıl fukaralarıdır. 

Bu içeriğe yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  e-gazete
  • Eskişehir Yenigün Gazetesi | Eskişehirspor | Haberler - 21 Ekim 2017 Manşeti
  ARŞİV