26 Mayıs 2016 Perşembe

KAZIM KURT'UN ODUNPAZARI SEÇİM BÜROSUNUN AÇILIŞI

08 Ocak 2014, 17:32
KAZIM KURT'UN ODUNPAZARI SEÇİM BÜROSUNUN AÇILIŞI
Mesut ŞİMŞEK
 CHP'de Kazım Kurt'un Odunpazarı Belediye Başkan Adayı gösterilmesinden sonra sular durulmamışken Pazar günü Tepebaşı Belediye Başkan Adayı Ahmet Ataç'ın Kızılcıklı'da, Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Kazım Kurt'un Odunpazarı'ndaki seçim büroları açıldı.

CHP'nin Odunpazarındaki daha doğrusu Kazım Kurt'un seçim bürosunu bir gün evvel büyük bir hızla İbrahim Aslan, Tüpcü Yaşar, Sucu Turan hazırlamaya çalışıyorlardı, ertesi gün seçim bürosunun önü hayli bir kalabalık olacağı izlenimi verdi, hele büro açılışına gazeteci Mustafa Balbay'ın katılacak olması bu kalabalığı biraz daha artırdı. Kalabalığı şöyle bir tahminlersek geçen milletvekili seçimlerinde BBP ve Saadet Partisi'nin bu meydanda yaptığı mitingler kadar insanın var olduğunu söylüyebilir?

Açılış meydana taştığı halde önceden trafik ile hiçbir önlem alınmamıştı, hele gazeteci arkadaşlar çok zor şartlar altında görev yapmaya uğraş veriyorlardı büronun açılış konuşmasını Kazım Kurt, Yılmaz Büyükerşen ve Mustafa Balbay yaptılar bildiğiniz seçim vaadlerini sıraladılar, mitinge gelenlere baktığınızda CHP yöneticilerinden 1-2 kişi ve İl Başkanı Nihat Çuhadar ile İLçe Başkanı Erdal Çakıcıer gözümüze çarptı, hemen hemen bütün ilçe belediye başkan adaylarıda hazır bulundu, bilhassa açılan bir ev sahibi gibi gelenleri karşıladı Erdal Caferoğlu, Müslüm Hoşgör, Abdülkadir Adar, Metin Tomsuk, Kadir Poyraz, Yunusemre Karabulut gibi CHP'liler gözümüze çarptığı halde YIlmaz Büyükerşen'in belediye meclis üyesi yaptığı kişiler gözümüze çarpmadı veya biz göremedik.

CHP'liler dışında mitingi ilgiyle izleyenler arasında geçen yıl Tepebaşı MHP Adayı Serdar Taci Zengin ile yine MHP'li olarak bildiğimiz Bilal Temen, DYP'li Ömer Eker vardı.

AK Parti mitinglerinde %70 bayan olmasına rağmen CHP'nin bu açılışında bayanlar parmakla sayılacak kadar azdı bazı özürlü vatandaşlar arabalarıyla katılmıştı. Bu açılış alt tarafı bir seçim bürosunun açılışıydı hiçbir zamanda yapılacak seçimlerle ilgili tahmin yürütmeye kafi olmadığını hepimiz biliyoruz. Zaten konuşmasının biri kendi içimizdeki kurtlara yem olmazsak seçimleri kazanırız beyanatıyla en güzel kıyaslamayı yaptı.

Bana göre entresan olan yıllardır Odunpazarı'nda CHP'yi savunan ve hatta sırtlayan hiçbir Odunpazarlı yoktu, buda her ne kadar il ve ilçe başkanı açılışa katılmışsada CHP'de haberi huzursuzluğun var olduğu göstergesiydi.

CHP'lilerin yapması gereken bu gibi organizsyonlarda emniyetten yardım almak olmalıdır, bir de basın mensuplarının rahat çalışmalarını temin etmelidirler. Kendilerine göre görkemli ve coşkulu bir açılış yaptılar bu coşku izlediğim il kongresinde yoktu burada Yılmaz Büyükerşen ve Mustafa Balbay faktöründen kaynaklanıyordu.

AK Parti daha Odunpazarı Belediye Başkan adayını açılamadı açıklama yapıldıktan sonra seçim değerlendirme imkanına sahip olacağız şimdilik en rahat gözüken Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç'ın olduğunu söylebilirim. 
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
e-gazete
  • ESKİŞEHİR Yenigün Gazetesi - 25 Mayıs 2016 Manşeti
ARŞİV