24 Ocak 2017 Salı

Birinci Meclis ruhu gerekiyor

Başkanlık ve Anayasa Tuzağındaki Türkiye isimli panelde konuşan Ümit Kocasakal, “Bize birinci meclis ruhu lazım. Terör saldırıları varken başkanlığı niçin konuşuyoruz?” dedi.

11 Ocak 2017 Çarşamba 17:35
Birinci Meclis ruhu gerekiyor

HABER: MELTEM KARAKAŞ


Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından ‘Başkanlık ve Anayasa Tuzağındaki Türkiye’ adlı panel düzenledi. Konferansa konuşmacı olarak Ümit Kocasakal katıldı. Kocasakal, “Bu millet bir mucizeyi gerçekleştirdi. Birinci meclis ruhuyla ülkesini işgalden kurtardı. Bize Yenikapı ruhu, tuz ruhu, nane ruhu lazım değil, bize birinci meclis ruhu lazım” dedi.

YAPILMAK İSTENEN REJİM DEĞİŞİKLİĞİDİR
Başkanlık sisteminin Türkiye'ye uymadığının altını çizen Kocasakal, “Şuan yapılmak istenen sistem değişikliği değil rejim değişikliğidir. Terör saldırıları varken, Türkiye üretmeyip açlığa gidiyorken başkanlığı niçin, kimin için konuşuyoruz? Bunun kime faydası var? Buna Türk tipi diyorlar. Bu milletin aklıyla dalga geçmektir” diye konuştu.

BAŞKANLIK SİSTEMİ TÜRKİYE'YE UYMAZ
Kocasakal, “Başkanlık sistemi Türkiye'ye uymaz. Biz milli mücadeleyi birinci Meclis ruhuyla kazandık. Getirilmek istenen başkanlık sistemi değil. Meclis yok. Gazi meclis şehit meclis oluyor. Milletvekili yok. Meclisin kanun çıkarma gibi bir durumu yok. Meclis denetimi yok, müzakere yok. O zaman neye yarayacak o meclis?” dedi. 

    Yorumlar

e-gazete
  • ESKİŞEHİR Yenigün Gazetesi - 24 Ocak 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV