banner39
24 Ekim 2017 Salı

Boşanmak isteyen eşini bıçakla yaraladı

Proje havuzu ile geliyoruz

ESGİAD’ın 5 Ağustos 2017 tarihinde gerçekleştirilecek Genel Kurulunda başkan adaylığını açıklayan Ulaş Entok, ESGROUP’u ziyaret ederek projeleri hakkında değerlendirmelerde bulundu.

23 Temmuz 2017 Pazar 13:02
Proje havuzu ile geliyoruz
ESGİAD’ın 5 Ağustos 2017 tarihinde gerçekleştirilecek Genel Kurulunda başkan adaylığını açıklayan Ulaş Entok, ESGROUP’u ziyaret ederek projeleri hakkında değerlendirmelerde bulundu. Ali Önal ve Emirhan Çokaygil’den oluşan heyet ile Yenigün Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Deniz Çağlar Fırat, Anadolu Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Cihan Yıldırım ve Anadolu Gazetesi köşe yazarı Sadi Seda ile görüşen Entok, seçilmesi halinde gerçekleştireceği projeler hakkında bilgiler verdi.

Proje Havuzu oluşturduklarını ve seçilmesi takdirde ilk işlerinin sistem getirmek olacağını ifade eden Entok, “Tabanın ne istediğini biliyoruz. Eskişehir’in bizden beklentilerini, gençlerden beklentilerini biliyoruz. Bunun için ESGİAD’a başkan adayı olmaya karar verdim” dedi.

ADAYLIĞIMA OLUMLU TEPKİLER

Kongre ne zaman olacak? Neden yola çıktınız?

Kongremiz 5 Ağustos 2017 tarihinde yapılacak. Şu anda da ESGİAD’ın mevcut yönetim kurulunda genel sekreterlik görevini yapıyorum. ESGİAD’ın yapısını biliyorum, üyelerini biliyorum, üyelerin istekleri nelerdir onu biliyorum. Kendim şahsen Eskişehirliyim. Daha önce STK’larda görev yaptım. Bizim derneğimizi alıp bir adım ileriye nasıl götürürüz, Eskişehir için bu dernekte neler yapabiliriz, üyelerimiz için neler yapabiliriz açıkçası bu yüzden aday olduk. Tabanın ne istediğini biliyoruz. Eskişehir’in bizden beklentilerini, gençlerden beklentilerini biliyoruz. Bunun için ESGİAD’a başkan adayı olmaya karar verdim.

Adaylık sürecinde karar verdikten sonra da çok olumlu tepkiler aldım.

PROJE HAVUZU OLUŞTURDUK

Yarışlı bir seçim olacak. Öyle görünüyor. Çok iddialı söylemler var. Yüksek perdeli konuşmalar görüyoruz.

Derneğimiz zaten mevcut halde Eskişehir’de en çok konuşulan STK’lardan biri. Çıtası çok yükselmiş bir dernek. Bu iddialı söylemler, mevcut diğer aday arkadaşımız Oğuz Beki için de bilmiyorum belki başka adaylar da çıkabilir, Eskişehir’in beklentisi yüksek. Çıtası yüksek bir dernek için de iddialı projelerle, iddialı söylemler gelmek zorundayız. Yapılabilirlik açısından açıkçası bizim projelerimiz realite açısından yapılabilir projelerdir. Derneğin ve üyelerin yapısını bildiğimiz için neleri yapabiliriz, Eskişehir için, derneğimiz için çok ciddi projelerimiz var. Yani yüksek bir çıtadaki dernek için tekrardan gündeme gelmek açısından biz bu çıtayı olabildiğince yüksekte tutmaya çalışıyoruz. Ama dediğim gibi realite açısından yaklaşıyoruz. Ben İletişim Bilimleri Fakültesi mezunuyum. Projeleri oluştururken dernek üyeleri ile görüştük, Eskişehir’den büyüklerimiz ile görüştük ona göre proje havuzu oluşturduk.

İLK İŞİMİZ SİSTEM KURMAK OLACAK

Nereden başlamayı düşünüyorsunuz? Gündeminizde ne var birinci sırada?

İlk işimiz, biz sistem yönetmeyi düşünüyoruz. ESGİAD için bir sistem belirledik. Bu sistemde Yönetim Kurulu Başkanı olarak ben, diğer yönetim kurulu arkadaşlarımla beraber katılımcı bir sistem düşünüyoruz. Yani biz ESGİAD’a bir sistem getireceğiz. Kurumsal kimliği oturmuş, ama artık bundan sonra tamamen kurumsal çalışan bir ESGİAD düşünüyoruz.

Eskişehir’e kalıcı projeler bırakacağız. Amacımız Eskişehir’e kalıcı projeler bırakmak. Adından söz ettiren projeler bırakacağız. Gençlere, bu şehrin gençlerine v e değerlerine sahip çıkacağız.

Ulaş Entok’un listesi:

Ali Önal, Barış Can Öztürk, Ece Erçelebi, Emirhan Çokaygil, Ersen Çıra, Ersin Tekgöz, Fatih Yiğit, Kerem Toparlar, Murat Kökten, Murat Sönmez

PROJELER 5 BAŞLIKTA TOPLANIYOR

Entok, projelerini ESGİAD’ın logosundan esinlenerek 5 başlıkta toplandığını belirterek bu başlıkları şu şekilde açıkladı; Sosyal, Ekonomi, Akademi, Kurumsal, İletişim

ÖNE ÇIKAN BAZI PROJELER ŞU ŞEKİLDE;

AKADEMİ

 • Endüstri 4.0: Teknolojiyi, sanayi için ‘olmazsa olmaz’ unsur olarak görüyor, ESGİAD Akademi bünyesinde Endüstri 4.0 eğitimlerine başlamayı planlıyoruz.
 • Kurumsallaşma: Kurumsallaşmanın, günümüzden geleceğe bir köprü olduğuna inanıyor, rekabet gücünün çok yüksek olduğu günümüzde KOBİ ve aile şirketi niteliğindeki işletmelerin ayakta kalabilmesi için kurumsallaşmanın şart olduğuna inanıyoruz.
 • Markalaşma: Markalaşmanın ulusal ve yerel rekabetteki gücünü iyi biliyor, işletmelerimizin farklılaşarak avantaj yaratabilmesi için markalaşmanın kaçınılmaz olduğuna inanıyoruz.

EKONOMİ

 • Speed Networking: üyelerimizin iş hacimlerini arttırmaya dönük, kendi içimizde organize ‘Speed Networking’ etkinliği ile tüm üyelerimiz arasında güçlü bir ticari/yeni iş bağlantıları kurulacaktır.
 • GİAD Ekonomi Platformu: Ulusal düşündüğümüz bu platformun içine Edirne’den Kars’a bir çok şehirden ticaret hacimleri yüksek, işbirliğine açık 12 il katılım sağlayacaktır.
 • DEİK Toplantıları: Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK)’in bünyesine dahil olarak üyelerimizin uluslararası pazara adım atmasını hedeflemekteyiz.

KURUMSAL

 • Profesyonel Genel Sekreterlik: Dışarıdan profesyonel bir genel sekreter ile çalışılacak. Tüm vaktini derneğe harcayacak olan genel sekreter belirli aralıklarla tüm üyelerimizi ziyaret edecek; beklenti, öneri ve taleplerini dinleyecek, sorunları tespit edecek çözümleri noktasında yönetim kuruluna rapor oluşturacaktır.

SOSYAL

 • Farkındalık Yılı: Yeni dönemde her yıl bir tema belirleyerek, o temaya uygun yıl boyunca sosyal sorumluluk çalışmaları gerçekleştireceğiz. Örneğin bir Eskişehirspor Yılı olacak.

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK OKUNANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  e-gazete
  • Eskişehir Yenigün Gazetesi | Eskişehirspor | Haberler - 23 Ekim 2017 Manşeti
  ARŞİV