banner44
24 Ekim 2017 Salı

Boşanmak isteyen eşini bıçakla yaraladı

ETB çalışıyor kırsal kalkınıyor

Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan ile Eskişehir Ticaret Borsası (ETB) faaliyetleri hakkında görüştük. Zeydan, başkanlık döneminde hayata geçirdikleri çalışmalar hakkında bilgi verdi.

20 Temmuz 2017 Perşembe 11:14
ETB çalışıyor kırsal kalkınıyor

Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan ile Eskişehir Ticaret Borsası (ETB) faaliyetleri hakkında görüştük. Zeydan, başkanlık döneminde hayata geçirdikleri çalışmalar hakkında bilgi verdi.

İşte Ömer Zeydan’ın ağzından ETB olarak yapılan projelerden bazıları:

“Yağlı tohumlar için Yağ oranı belirleme laboratuarı kuruldu, mevcut cihazlarımıza ilave olarak son teknoloji vasfında yeni Hububat Analiz Cihazları alındı, borsamıza getirilen emtialardan homojenik numune alınmasını sağlamak üzere 4 Adet Otomatik Numune Alma Sondası Cihazları alındı ve borsamıza tesis edildi, Yem Analiz Cihazları satın alınarak Yem Analiz Laboratuarı kuruldu. Giriş çıkışları elektronik olarak denetlenen Laboratuarlarımız modern, son derece güvenilir, örnek ve referans hale getirildi.”

 

ETB ELEKTRONİK SATIŞ SALONU SİSTEMİNE GEÇİŞ PROJESİ ile Eskişehir Ticaret “Borsası çağımızın gerektirdiği küresel modern unsurlarla bağlantı kurarak, mevcut olan klasik Salon Satış Sisteminden, Elektronik Salon Satış Sistemine geçilmesi sağlandı. Yazılımında Chicago Borsasından esinlendiğimiz bu sistem sayesinde Borsamız Türkiye deki en nadide borsalardan biri haline geldi.”   

 

ETB LABORATUAR GENİŞLETME İNŞAATLARI YAPILDI

“ETB merkez Laboratuarımız mekân olarak yeni bina ilaveleri ile genişletildi. Satış Öncesi Analiz Laboratuarı, Özel İstek Laboratuarı, Yağ ve Yem Analiz Laboratuarı olarak 2015 harman sezonda tarım paydaşlarımızın hizmetine sunuldu.”

 

ETB SİVRİHİSAR TESİSLERİMİZ YENİLENDİ

“ETB Sivrihisar tesislerimiz tadilat programı çerçevesinde baştan aşağı yenilendi.

Depo kapıları yenilendi, elektik sistemi yenilendi,

Bahçe Duvarları üzerine Demir Korkuluk yaptırıldı,

Güvenlik için kamera sistemi kuruldu,

İdari Bina, Laboratuar ve Kantar binalarının boya, badana ve çatı tadilatları yaptırıldı. Yeni wc’ler yaptırıldı.

Laboratuarımıza Otomatik Numune Alma Sonda Cihazı satın alınarak kuruldu.”

 

ETB ÇİFTELER TESİSLERİMİZDE YENİ LABORATUVAR BİNASI İNŞA EDİLDİ

“Çifteler İrtibat Bürosuna yeni laboratuar binası yaptırıldı, modern analiz cihazları alındı. Otomatik Numune Alma Sonda Cihazı satın alınarak kuruldu, güvenlik kamerası sistemi kuruldu.  Yerleşkede deforme olan asfalt sökülerek yenilendi.”

 

ETB MOBİL BORSAM UYGULAMASI İLE ANLIK FİYATLAR CEBİNİZDE

“Teknolojik gelişmeler yakından takip edilerek geliştirilen IOS ve ANDROİD “ETB Mobil Borsam” uygulaması 2014 yılında üyelerimizin hizmetine sunuldu. Bu sistem sayesinde Borsamızda oluşan fiyatlar anlık, günlük, aylık ve yıllık olarak yayınlanmaktadır.”

 

 

KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ

“TSE Kalite Yönetimi Sistemi belge yenileme denetimini başarı ile geçirmemiz neticesinde TSE ISO 9001:2008 Kalite Belgemizin süresi 2017 yılı sonuna kadar 3 yıl daha uzatıldı.”

 

ETB MARKA TESCİLİ YAPILDI

“Türk Patent Enstitüsüne başvurularak ETB T.C. Eskişehir Ticaret Borsası İsmimiz ve yeni kurumsal kimliğimize 2015 yılında uluslar arası Marka tescili alındı.”

 

ETB MERKEZ BİNAMIZDA DANIŞMAN OFİSLERİ KURULDU

“İdari Binamızda 4 adet Danışman Ofisi yapıldı ve tefriş edildi. Danışman Ofislerimizde Zirai Danışman, İş-Kur İş ve Meslek Danışmanı, Mali danışman ve Hukuk danışmanı haftanın belli günlerinde Üyelerimize, Çiftçilerimize ve tüm tarım paydaşlarımıza ücretsiz danışmanlık hizmeti vermektedirler.”

ETB EOSB TESİSİ CİDDİ BİR GELİR KAPISI OLDU:

“Eskişehir Organize Sanayi Bölgesinde bulunan 77.800 m2 arazi üzerine 2016 yılında inşaatına başladığımız 22.000 m2 kapalı alana sahip Endüstriyel bina, idari bina, 80 tonluk tır kantarı, laboratuar ve güvenlik binasından oluşan tesisimiz 10 ay gibi kısa bir sürede özkaynaklarımızla inşa edildi ve hizmete alındı.”

 

ETB MODÜLER ÇELİK HUBUBAT SİLOSU YAPILDI HİZMETE ALINDI:

ETB merkez yerleşkemizde Modüler Çelik Hububat Siloları yatırımı yapıldı ve üyelerimizin hizmetine sunuldu.”

 

ETB KONFERANS SALONU YAPILIYOR: “Eskişehir Ticaret Borsası yerleşkesi içerisine çeşitli toplantı ve etkinlikleri icra etmek üzere Konferans Salonu inşaatı sürüyor. Yakında açılışı yapılacak olan modern salonumuz tüm paydaşlarımızın hizmetinde olacaktır.”

 

ETB SANAT GALERİSİ YAPILIYOR: “Eskişehir Ticaret Borsası yerleşkesi içerisine kültürel ve sanatsal faaliyetleri icra etmek üzere Sergi ve Sanat Galerisi kuruldu. Tüm sanatçılarımızın eserlerini sergileyebilecekleri galerimiz yakında açılıyor.”

 

ETB TARIM ALETLERİ MÜZESİ KURUYORUZ: “Eskişehir Ticaret Borsası yerleşkesi içerisinde bulunan Yeşil Park alanına “geçmişini bilmeyen geleceğini hiç bilemez” sloganından yola çıkarak tarımsal mekanizasyonun gelişimini anlatmak üzere tarım aletleri müzemizi yakında açıyoruz.”

ETB SOSYAL YARDIMLARI: “4 yıl içerisinde 3.000 Aileye gıda yardımı, 3.000 öğrenciye giyim yardımı yapıldı.”

 

ETB EĞİTİM KARŞILIKSIZ BURSLARI: “Eskişehir Ticaret Borsası her yıl çok sayıda başarılı üniversite öğrencisine geri ödemesiz burs vermeye devam ediyor.”

 

ETB AKREDİTASYON BELGESİNİ YENİLEYEREK 5 YILDIZLI ULUSLAR ARASI BORSA OLMAYI SÜRDÜRDÜ: “Eskişehir Ticaret Borsası Akreditasyon Belgesi yenilendi. Tüm denetimlerden başarıyla geçen borsamız Türkiye’deki Oda Borsalar arasında Akreditasyon derecesini yükselten tek Borsa oldu.”

 

ETB TOBB BORSALAR KONSEYİNDE: “Borsamız 30 üyeden oluşan TOBB Borsalar Konseyi’nde Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Zeydan ve Meclis Başkanı Hasan Öztürk ile temsil edilmektedir. Konseyde 2 üyesi olan tek borsa ETB dir.”

BEBKA KALKINMA KURULU BAŞKANLIĞI: “ETB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Zeydan, BEBKA Kalkınma Kurulu Başkanlığına seçildi.”

 

ETB ULUSAL HUBUBAT KONSEYİNDE: “ETB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Zeydan, Ulusal Hububat Konseyinde Meclis üyeliği görevini yürütmektedir.”

 

ETB TARIMSAL BİLGİ YARIŞMALARI: “İlköğretim öğrencilerine Tarımın önemini algılatmak ve tarımsal bilgileri öğretmek ve tarımı sevdirmek üzere her yıl düzenli ve ödüllü olarak Tarımsal Bilgi Yarışmaları ve etkinlikler ETB tarafından düzenlenmektedir.”

 

ETB -TOBB NEFES KREDİSİ: “ETB Kamu Bankaları ve Özel Bankalar ile düzenlendiği Protokol ile talepte bulunan üyelerine düşük faizli Nefes Kredisi kullandırdı.”

ETB TARİHİNE IŞIK TUTAN BELGELER ARŞİVLENDİ: “ETB kuruluş tarihi olan 1926 yılından daha eski yıllara dayandığını ispatlayan belge ve dokumanlar bulunarak tarihi belge arşivi oluşturuldu.”

ETB AKREDİTE DERGİ YAYINLIYOR: “Tarımla ilgili akademik makaleleri, borsamızdan haberleri, tarımsal haberleri ve faaliyetlerimizi ihtiva eden ETB Dergi’si düzenli olarak yayınlanmakta ve tüm üyelerimizle birlikte tarım paydaşlarımıza ve borsalara ücretsiz olarak dağıtılmaktadır.”

AHİLİK ETKİNLİKLERİ: “ETB her yıl düzenlenen Ahilik haftası etkinliklerine üyeleri arasında seçilen meslek erbapları ile katılmaktadır. Borsamız üyelerine Ahi kaftanı giydirilmektedir.”

ETB BUĞDAY ZARARLISI “SÜNE” İLE MÜCADELEYE DEVAM EDİYOR: “ETB, Buğdayda Süne Zararlısına Karşı Mücadele kapsamında borsamız eğitimler vermiş, anketlerle araştırmalar yapmış, raporlar hazırlamış, broşürler ve kitaplar bastırmış bunları çiftçilere ve tarım paydaşlarına ücretsiz olarak dağıtmıştır. Ayrıca diğer paydaş kurumlara süne mücadelesi çalışmalarında yardımcı olmak üzere her yıl ciddi miktarda mali kaynak ayırmaktadır.”

BEYLİKOVA BESİ ORGANİZE BÖLGESİ ORTAKLIĞIMIZ: Beylikova Tarıma Dayalı İhtisas Besi Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyetinde, ETB müteşebbis üye görevini üstlenerek bölgemiz hayvancılığının gelişimi için yoğun çaba sarf etmeye devam ediyor.

ETB YÖREX YÖRESEL ÜRÜNLER FUARINDA: ETB Antalya’da düzenlenen YÖREX –Yöresel Ürünler Fuarında Eskişehirli firmalara destek ve ETB standında ücretsiz yer tahsis ederek yerini almıştır.

ETB TERÖRE HAYIR KARDEŞLİĞE EVET YÜRÜYÜŞÜ: ETB Terörle Mücadele kapsamında Ankara’da yapılan Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet Yürüyüşüne Yönetim kurulu ve Meclis üyeleri, Personeli ve Üyeleri ile birlikte geniş bir katılım sağlamıştır.

ETB - MACARİSTAN VİZE KOLAYLIK ANLAŞMASI: ETB ve Macaristan Başkonsolosluğu arasında yapılan anlayış muhtırası ile Macaristan’ı ziyaret edecek borsa üyelerinin vize işlemlerini kolaylaştırmak, uzun süreli ve çok girişli vize alınmasını sağlamak amacıyla referans mektubu hizmeti verilmektedir.

ETB de 4 YILDA YAKLAŞIK 200 YÖNETİM KURULU TOPLANTISI: 2013-2017 Yılları arasında yaklaşık 200 yönetim kurulu toplantısı yapılmıştır.

ETB ÜRÜN DEPOLARI TADİLATLARI: ETB merkez yerleşkesinde bulunan 110 adet tahıl deposunun eskiyen çatı olukları yenilendi. Çatı bakımları yapıldı. İlçelerimizdeki borsamıza ait depolar elden geçirildi.

ESABİGEM AŞ. İŞTİRAKİMİZ: ETB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Zeydan, ESABİGEM’de Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürütmektedir.

ETB 120 BİN TONLUK LİSANSLI DEPOCULUK PROJESİ: ETB Organize Sanayi Bölgesindeki arsasına yapılmak üzere 120 bin tonluk lisanslı depoculuk projesini Avrupa Birliği fonlarından yararlanarak gerçekleştirmek üzere ilgili bakanlığımıza ve TOBB ne sunmuştur. Hasan Bey Lojistik Merkezine bir demiryolu hattı ile bağlanacak olan bu tesislerimiz bölge tarımına ve tarım ürünleri ticaretine çok önemli katkı sağlayacaktır kanaatindeyiz.

ETB MEZBAHA VE SOĞUK HAVA DEPOLAMA TESİSLERİ PROJESİ: ETB Alpu yolu üzerinde bulunan arsasının üzerine yapılmak üzere Avrupa Birliği standartlarında modern bir mezbaha ve soğuk hava tesisleri projesini Avrupa Birliği fonlarından yararlanarak gerçekleştirmek üzere ilgili bakanlığımıza ve TOBB ne sunmuştur. Bölgemiz hayvancılığının ve halk sağlığının önemli bir sorunu olan Eskişehir’deki mezbaha eksikliği projemizin hayata geçmesiyle birlikte sona erecektir kanaatindeyiz. 

 

 

Anahtar Kelimeler: ömer ZeydanETB

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK OKUNANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  e-gazete
  • Eskişehir Yenigün Gazetesi | Eskişehirspor | Haberler - 23 Ekim 2017 Manşeti
  ARŞİV