24 Ocak 2017 Salı

YHT’yi birlikte yapacağız

Eskişehir’de bu ülkede yapılmamış olanı gerçekleştirerek Yüksek Hızlı Tren’i hep birlikte yapacaklarını ifade eden Prof. Dr. Hasan Gönen, bu sayede üniversite-sanayi işbirliğini ve yüksek teknoloji ürünlerinin ihracatımızdaki payını artıracaklarını söyledi.

08 Ocak 2017 Pazar 08:20
YHT’yi birlikte yapacağız

Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) ile sanayi işbirliği kapsamında başlatılan “AR-GE Mühendisi Yetiştirme Projesi”nde eğitimlerini tamamlayan öğrencilere sertifikaları törenle verildi. 
İşbirliğine, ESOGÜ Mühendislik-Mimarlık Fakültesi, TÜLOMSAŞ A.Ş., Eskişehir Sanayi Odası (ESO), Raylı Sistemler Kümelenmesi Derneği (RSK), ESOGÜ Teknoloji Transfer Ofisi Uygulama ve Araştırma Merkezi (ETTOM), İŞKUR Eskişehir İl Müdürlüğü ve Eskişehir Teknoloji Geliştirme Bölgesi (ETGB) katıldı. RSK Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Işık, proje ile Eskişehir’in sanayi tarihine yeni bir çivi çakıldığını belirtirken, eğitime katılan öğrencilerin burada öğrendikleriyle Eskişehir ve ülkemiz sanayisine katkıda bulunacaklarını ifade etti. Kenan Işık, eğitim alan gençlerle teknoloji odaklı ürün ve hizmet üretmek üzere birlikte çalışacaklarını söyledi. 
SİZE İHTİYACIMIZ VAR 

TÜLOMSAŞ A.Ş. Genel Müdürü Hayri Avcı, AR-GE Mühendisi Yetiştirme Projesi’ne katılan gençlere seslenerek, Eskişehir’de Yüksek Hızlı Tren yapacaklarını ve bunu yaparken de onlara ihtiyaçları olduğunu belirtti ve TÜLOMSAŞ’ın her zaman yanlarında olduğunu ifade etti. ESO Başkanı Savaş Özaydemir, sertifika alan mühendis adaylarını ileride çalıştıkları yerlerde birer Ar-Ge müdürü olarak değil, tezgah başında ve araştırma yaparken görmek istediğini söyledi. Savaş Özaydemir tüm gençlere başarı diledi. ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, projeye katkıda bulunan tüm paydaşlar, eğitmenler ve sanayicilere teşekkür ederken, Eskişehirli paydaşlarının bu gibi projelere katkılarını artırmalarını umut ettiğini belirtti. Önümüzdeki dönemde Eskişehir’de bu ülkede yapılmamış olanı gerçekleştirerek Yüksek Hızlı Tren’i hep birlikte yapacaklarını ifade eden Prof. Dr. Hasan Gönen, bu sayede üniversite-sanayi işbirliğini ve yüksek teknoloji ürünlerinin ihracatımızdaki payını artıracaklarını söyledi. Prof. Dr. Hasan Gönen sertifika alan öğrencileri de kutlayarak bundan sonraki hayatlarında başarılar diledi. HM

Anahtar Kelimeler: ESOGÜHasan GönenYht

    Yorumlar

e-gazete
  • ESKİŞEHİR Yenigün Gazetesi - 24 Ocak 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV