24 Ocak 2017 Salı

290 girişimci patron oldu

ETO’nun KOSGEB işbirliği ile düzenlediği uygulamalı girişimcik eğitimlerinin sertifika töreninde konuşan Güler, eğitimler sayesinde hem girişimcilerin iş yeri sahibi olduğunu hem de ekonomisi ve istihdamına katkı sağlandığını ifade etti.

08 Ocak 2017 Pazar 08:11
290 girişimci patron oldu

Eskişehir Ticaret Odası (ETO), KOSGEB işbirliği ile düzenlediği uygulamalı girişimcilik eğitimleri ile ülkemize yeni girişimciler kazandırmaya devam ediyor. Bu kapsamda düzenlenen 44-45 ve 46. dönem eğitimlerini başarıyla tamamlayanlar için sertifika töreni gerçekleştirildi. ETO Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen törene Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, KOSGEB Eskişehir İl Müdürü Seraceddin Özcan ve sertifika almaya hak kazanan girişimciler katıldı. 


“GİRİŞİMCİLİKTE EN BAŞARILI KURULUŞLARDANIZ” 

Eskişehir Ticaret Odası’nın girişimcilere ayrı bir önem verdiğini belirten Güler,  bu nedenle uygulamalı girişimcilik eğitimlerinde en başarılı kuruluşlardan biri olduklarını vurguladı. ETO’nun geçtiğimiz yıl 82 girişimcinin iş yeri açmasına vesile olduğunu kaydeden Güler, bu güne kadar düzenlenen eğitimler sayesinde 290 girişimcinin patron olduğunu söyledi. Sertifika almaya hak kazanan girişimcileri cesaretleri dolayısıyla kutlayan Güler,  her bir girişimcinin yalnızca kendi iş yerlerini açmakla kalmayıp Eskişehir ekonomisi ve istihdamına da katkı sağladığını ifade etti.  “DEVLETİMİZ GİRİŞİMCİNİN YANINDA”

KOSGEB Eskişehir İl Müdürü Seraceddin Özcan ise, eğitimlere katılan girişimcilerin hayallerinin peşinden koştuklarını, bilgi ve beceri dahilinde de ilk aşamayı başarıyla tamamladıklarını dile getirdi. İkinci aşamada ticari hayatın başladığını belirten Özcan, KOSGEB’in bu aşamada da girişimcilerin yanında olacağını söyledi. Devletin girişimcilere destek olduğunu hatırlatan Özcan, KOSGEB olarak işletmelerin sürdürülebilir ve güçlü olabilmesi için çaba gösterdiklerini dile getirdi.  HM

    Yorumlar

e-gazete
  • ESKİŞEHİR Yenigün Gazetesi - 24 Ocak 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV